BezpiecznaCiaza112023

Kwas foliowy

9 lata 5 miesiąc temu #940273 przez Gosia 2712
Hejka :)
Ja bylam w 3 ciazach i za kazdym razem gin mi kazal odstawic kwas foliowy i zaczac brac witaminy, bo w nich tez jest kwas foliowy... Ale najlepiej to zadzwon do niego i sie zapytaj :) tak bedzie najbezpieczniej :) spokojnej ciazy zycze :)

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #940317 przez patka89
Myśle ze kwasu foliowego nigdy za dużo ale no nie wiem myśle ze najlepiej będzie jak lekarz zadecyduje xD

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941752 przez olga85
ja w tej i pierwszej ciąży prawie do rozwiązania brałam kwas foliowy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1013464 przez miłka
Ja właśnie planuje przygotowania do ciąży, w koońcu zdecydowaliśmy się z mężem na ten krok :) sporo poczytałam o kwasie foliowym, nie da się go przedawkować, bo nadmiar od razu usuwany jest z moczem. Zastanawiam się który wybrać, bo wiem że mogą być takie w formie suplementów i takie w formie leku, a ogólnie suplementów unikam no bo to jednak mniej przebadane, a i wchłanialność słabsza. Ogólnie jestem zwolenniczką czerpania witamin z pożywienia, no ale kwasu foliowego z pożywienie nie przyswoimy w potrzebnym stopniu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1017828 przez Hanik
Ja biorę odwrotnie niż agge, tzn. produkt nazywa się Symnatal probaby i on ma kwas foliowy jako główny składnik - większa zawartość, a do tego mnóstwo innych witamin. Mi polecił to lekarz i dobrze go znoszę, więc może spróbuj w ten sposób brać. Pozdrawiam cieplutko i wszystkiego dobrego wszystkim mamom. to moj debiut, wiec jestem tym bardziej poekscytowana ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1022412 przez Anastazja
Cześć,
Ja brałam jeszcze przed zajściem w ciążę kwas foliowy i luteinę, widocznie pomogło bo spodziewam się dziecka niedługo :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1023563 przez Hanik
he, he - ja to samo - kwas i jak to powiedziala moja lekarka 'luteine pod jezyk' i do dziela - udalo sie :D teraz juz mysle o tym co dalej, jak o siebie dbac itp. jak macie jakies fajne artykuly tego typu to dajcie znac: symnatalprobaby.pl/w-ciazy/140-piekna-i-...wa-mama-w-ciazy.html ja kupilam sobie wyciskarke i robie zdrowe soczki i juz szukam jakichs zajesc sportowych dla przyszlych mam1 :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 dni temu #1034385 przez CiniMini82
Co do artykułów to fajne są tutaj vitispharma.pl/strefa-edukacji zarówno dla obecnych jak i przyszłych mam.Jeśli chodzi o witaminy w ciąży wszystko najlepiej skonsultować z lekarzem prowadzącym ciążę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 dni temu #1034388 przez WiolkaKlaman
Mi ginekolog powiedział, że mam kupić takie witaminy na wypasie, które są już z kwasem foliowym. Postaram się znaleźć co to było i napiszę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038661 przez MiszaM
Na wypasie? Czyli wszystko w jednej tabletce? No nie wiem czy to dobre, bo nie zawsze każda kobieta potrzebuje takiego samego zestawu witamin. Mój ginekolog własnie przed takimi naszpikowanymi wszystkim pigułkami mnie przestrzegał, a zalecił niezbędne minimum - to co rekomenduje Polskie Towarzystwo Ginekologiczne. I to jest kwas foliowy,jod,dha, magnez, witamina D - wszystko zależnie jeszcze od etapu ciązy. Taki zestaw znajdziemy np. w Foliku Mama.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038663 przez wyjur
To prawda, ja kwas foliowy przez pierwszy trymestr brałam tylko i wyłącznie sam. Reszte witamin prawidłowo wprowadza sie w drugim.


Urodziny dla dzieci Warszawa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1046839 przez miroo44ss

wyjur napisał: To prawda, ja kwas foliowy przez pierwszy trymestr brałam tylko i wyłącznie sam. Reszte witamin prawidłowo wprowadza sie w drugim.


Urodziny dla dzieci Warszawa


U mnie było tak samo, z tym że brałam go jeszcze przed zajściem, kiedy się staraliśmy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 3 miesiąc temu - 6 lata 2 miesiąc temu #1066617 przez ulke
Polecam przyjmowanie.Kwas foliowy bardzo skutecznie zapobiega wadom cewy nerwowej. Powinnismy go przyjmowac z odpowiednim wyprzedzeniem.Dzięki temu bedziemy mieli pewność,że z naszym maluszkiem wszystko będzie w jak najlepszym porządku. Szczególnie,że cena kwasu jest niewielka bo zaczyna sie od 15 zł za 100 tabletek ( praktycznie nic....).
W aptekach internetowych jest również wiele produktów łączonych. www.cefarm24.pl/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 3 miesiąc temu #1066636 przez Myszata
ja biorę kwas foliowy metylowany firmy solgar ponieważ nie mogę syntetycznego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 3 miesiąc temu #1066639 przez Kamilka900
Ja biorę kwas foliowy od miesiąca. Staramy sie o dziecko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl